Ayça DEMİRCİ

RoSPA International Trainer

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı ve Mehmet Salih Bal Ticaret Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi, çocukluk yıllarında sık sık ziyaret ettiği memleketi Trabzon’da okudu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve idari birimler fakültesinde Bilgisayarlı Muhasebe bölümünden mezun oldu. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi AÖF İşletme Bölümü’nden de mezun oldu.

Öğrenim hayatı boyunca sosyal faaliyetler hayatından hiç eksik olmadı. Aktif sanatlara olan ilgilisi, halkoyunları ve halk müziği enstrümanları ile ilgilenmeye itti. Felsefi yaklaşımına ilgi duyduğu için uzak doğu sporlarıyla hem felsefi hem de aktif olarak ilgilendi.
Profesyonel çalışma hayatına özel bir firmada Muhasebe Personeli olarak başladı. Zaman içerisinde çalıştığı kurumlar değişse de, rakamlardan uzak kalamayarak çalışma hayatına Muhasebe Bölümlerinde devam etti.

Motosikletle, küçük yaşlarda Babası sayesinde tanıştı. O yaşlardan beri motosiklete olan tutkusu her geçen gün arttı. Tüm ertelemelerine rağmen, sonunda 2015 yılında ehliyetini aldı ve aktif olarak motosiklet kullanmaya başladı. Motosiklet kullanmaya başladığı hatta düşündüğü ilk günden itibaren, daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için çeşitli eğitimler aldı. Eğitim almak ile yetinmeyip öğrendiklerini aktarmaya da karar verdi ve 2016 yılında T.C. MEB “Direksiyon Usta Öğreticisi sertifikasını aldı.

Ardından bünyesinde katılımcı olduğu Roadcraft Academy’nin, Eğitmenlik Diploma Programına katıldı. 2017 yılında RoSPA (Royal Society for the Prevention of Accidents) tarafından verilen “International Trainer” (Uluslararası Eğitmen) diplomasını almaya hak kazandı.

Halen, Roadcraft Academy bünyesinde “Advanced Riding Instructor” olarak görev yapmaktadır.