Bahadır Tuncay

RoSPA Master Trainer - RoSPA Examiner

Bahadır Tuncay, 1975’de Nazilli’ de doğdu. Lise zamanlarında başladığı motosiklet hayatına, Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliğini okumak için giderken, motosikletini satarak ara verdi.

1998 yılında başladığı profosyonel iş hayatına çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017 yılında kurduğu GMT Makina Kalıp isimli kendi şirketinde devam ediyor.

2008 yılında motosiklet hayatına geri dönmeye karar veren Bahadır Tuncay, 2009’da Honda GS1 ile başladığı motosiklet eğitim hayatına, çeşitli eğitimler alarak devam etti.

2015 yılında İngiltere’de Kraliyet tarafından kurulmuş ve ülkedeki sivil güvenlik konularında çalışan RoSPA (Royal Society for the Prevention of Accidents) isimli vakıftan Sertifikali Eğitmen olmak için başladığı süreci, yıl sonunda RoSPA Certified International Advanced Rider Trainer, 2016 yılında da Master Trainer ve Examiner olarak tamamladı. 2017 yılı içinde de yine İngiltereden CBT Trainer (Compulsive Basic Training – Motosiklet Başlanıç Eğitimi Eğitmeni) sertifikasını aldı. Halen Roadcraft Academy’de; başlangıç eğitiminden, ileri sürüş seviyesine kadar her seviyede hakimiyet ve yol eğitimleri vermeye devam etmekte.

Profesyonel iş hayatının dışında, üniversitede trekking ve hiking ile başladığı dağcılık hayatına 2009’ da tanıştığı Burak Galip Akkurt ile kış tırmanışları yaptı. Bu arada Başkanlığını Burak Galip Akkurt’un yaptığı AKUT Dağcılık Kulubü Sekreterlik görevini 2016 yılına kadar üstlendi.

Amatör Dağcılığın yanında, yine amatör Ultra Maraton koşucusu olan Bahadır Tuncay, yurt içinde ve dışında birçok orta mesafe ve 50km’nin üzerindeki (50K, 60K, 80K, 100K) yarışlara katılarak başarıyla tamamladı.

Kurucularından biri olduğu EnduroPlus Motorsiklet ve Outdoor Spor Klubu bünyesinde; Çeşitli kamp ve temel kamp eğitimleri ile Motorsiklet Gymkhana etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor.