Cem AKKURT

RoSPA International Trainer

Cem AKKURT 1983 yılında Ankara’da doğdu. Evli ve bir çocuk babasıdır. Liseyi Silivri Lisesinde okuduktan sonra Bilkent Üniversitesinde Bilgisayar Teknolojileri İşletme Yönetimi bölümünden Bölüm birincisi olarak mezun oldu sonrasında ayni üniversitede İşletme Bilgi Yönetimi Bölümünü de bitirdi.

Üniversite hayatı boyunca Bilkent Dost’ta (Doğa Sporları Topluluğu) Dağcılık eğitimleri verdi ve Dost yönetiminde Başkan yardımcılığı yaptı buna ek olarak dalış, sosyal aktiviteler ve işletme kulüplerinde yer aldı. Üniversite hayatında çeşitli motor sporları ile uğraştı.

İş hayatına Üniversite 2. sınıfta ALTERA Telekom’da NOC mühendisi olarak başlayan Cem AKKURT, mezuniyet öncesinde 2. yılı dolmadan NOC mühendisleri Yöneticisi olarak görev aldı, Üniversite mezuniyetinin hemen sonrasında askerlik görevini Şanlıurfa da yaptı. 2 yıl sureyle Kardem Tekstil firmasının Satın alma Yöneticiliğini yaptı. 6 yıl boyunca MTM Makina firmasının genel müdürü olarak görev aldıktan sonra, TNA teknik adında bir iş makineleri kiralama firması kurdu ve halen bu işletmede hizmet vermektedir.

2001 yılında otomobil ehliyetini almış olan Cem AKKURT 2007 -2008 yılları arasında motosiklete başlamıştır ve 2009 yılında motosiklet ehliyetini almıştır. Yıllar içerisinde çeşitli motosiklet kulüplerinin yönetiminde bulunan Cem Akkurt Uzun motor yolculukları ve Ağır Motorlarla hafif ve ağır arazi koşullarında motor sürerek motor becerisini geliştirdi aynı zamanda Doğa tutkunu olan Cem AKKURT halen AKUT dağcılık kulübünde aktif olarak görev almaktadır.

Yıllar içerisinde kazanmış olduğu bilgi birikimi ile Ekim 2016 yılında RoSPA (Royal Society for the Prevention of Accidents) tarafından yapılan derecelendirme sınavına girmiş ve Gold sertifika almıştır. Nisan 2017 yılında RCA akademi tarafından yine RoSPA tarafından verilen “International Trainer” (Uluslararası Eğitmen) diplomasını almış olup Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitmenliğine adım atmıştır.

Şu anda Roadcraft Academy’de Advanced Riding Instructor olarak görev almakta ve aynı anda Tna Teknik Makine Mühendislik adı altında bir işletmesi bulunmaktadır.