Eser KARA

RoSPA International Trainer

Eser Kara 1979 yılında Trabzon’da doğdu. Evli ve bir kız çocuk babasıdır. Ortaokul ve Liseyi Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Listesinde okuduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünü kazandı ve 2003 yılında mezun oldu.

2004 yılında Erdoğanlar Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş.’de Müşteri Temsilcisi olarak çalışırken 2005-2007 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi MBA yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında Satış ve Pazarlama Müdürü, ardından 2010 yılından 2015 sonuna kadar Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerini başarıyla devam ettirdi. 2016 başından bu yana Yapı Malzemeleri Sektörü’nde faaliyet gösteren Protrim Yapı Sistemleri A.Ş.’nin kurucu ortağı olarak kariyerini devam ettirmektedir.

Motosiklete karşı duyduğu yoğun ilgi ve İstanbul trafiğinin zorlamasıyla 2009 yılında ilk motosikletini aldıktan sonra motosiklete uzun seneler sağlıkla binebilmek adına güvenli sürüşe odaklandı. Aldığı eğitimlerle birlikte bu süreçte öğrendiklerini diğer kullanıcılara da aktarabilmek için eğitmen olma kararı aldı. 2015 yılında RoSPA (Royal Society for the Prevention of Accidents) tarafından verilen “International Trainer” (Uluslararası Eğitmen) diplomasını almış olup Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitmenliğine Roadcraft Academy bünyesinde devam etmektedir.