Furkan ÇİLİNGİROĞLU

RoSPA International Trainer

Furkan Çilingiroğlu 14 Mayıs 1980 tarihinde Trabzon’da doğdu. İstanbul’da bulunan Özel Doğuş İlkokulunu bitirdikten sonra Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi ve ardından Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünden mezun oldu. Ortaokul ve Lise hayatı boyunca Altınyurt Spor Kulübü’nde lisanslı olarak Eskrim yaptı. Bölge ve Türkiye müsabakalarında bir çok madalya kazanmasına rağmen üniversite sınavı yüzünden spor hayatına ara vermek zorunda kaldı.

Öğrencilik yılları boyunca mağaza satış temsilciliği, mağaza müdürü, anketör, data operatörü, bilgi işlem sorumlusu olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra ise Borsa aracı kurumlarında SPK’dan lisanslı olarak dealer ve yatırım danışmanlığı pozisyonlarında görev aldı. Şu anda Sahra Altı Afrika ülkelerinde faaliyetlerini sürdüren bir inşaat ve yatırım şirketinde Planlama ve Maliyet Kontrol Müdürü olarak çalışmaktadır.

Seyahat etmek, yeni kültürlerle etkileşmek dışında hobileri; kitap okumak, yazı yazmak, tiyatro ve film izlemektir.

2009 yılında yurt dışında tanıştığı motosiklet sevdasına, 2012 yılında İstanbul’un bitmeyecek trafik çilesine çözüm olarak arabasını satıp ulaşım aracı olarak motosikletle devam etti. Daha güvenli sürmek için çeşitli eğitimler alıp 2017 yılında RoSPA Sertifikalı motosiklet ileri sürüş teknikleri eğitmeni oldu. Dünyada herhangi bir vasıta ile gezilebilir alanların sadece yüzde %5’inin asfaltla kaplı olmasından dolayı kendisine sınır koymadan asfalt dışı her türlü arazi koşullarında da motosiklet sürmekten ayrıca keyif almaktadır.