Sertan Karamollaoğlu

RoSPA Master Trainer - RoSPA Examiner

Sertan Karamollaoğlu 1978 yılında Ankara’da doğdu. İki kız çocuk babasıdır. Ortaokul ve Liseyi Cağaloğlu Anadolu Listesinde okuduktan sonra Koç Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandı. 3ncü sınıfta Beykent Üniversitesine yatay geçiş yaptıktan sonra İşletme bölümünden fakülte birinciliği ile mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca badminton takım kaptanlığı, voleybol takım kaptanlığı, dalış, sosyal aktiviteler ve işletme kulüplerinde yer aldı. Ayrıca Beykent Üniversitesi’nde Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı olarak sorumluluklar üstlendi.

İş hayatına Hızlı Sistem Bilişim Sanayii’nde Ürün Müdürü olarak başlayan Sertan Karamollaoğlu, burada çalıştığı sürece bilişim ürünlerinin ithalatı, özel markalı ürünlerin ürettirilmesi ve tüketiciye pazarlanması süreçlerinde görev aldı. Arkasından Alp Dağıtım Pazarlama Şirketi’nde, satın alma müdürü olarak görev yaptıktan sonra yaklaşık 80 mağazalık bir indirim marketleri zincirinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

İş hayatı boyunca İstanbul trafiği ile baş etmenin olanaksız olduğunu anlayınca motosiklet kullanmaya başlayan Sertan Karamollaoğlu, daha güvenli sürmek için eğitimler aldı ve sonrasında eğitmen olma kararı aldı. 2014 yılında, T.C. MEB “Direksiyon Usta Öğreticisi” belgesini alan Sertan Karamollaoğlu, 2015 yılında RoSPA (Royal Society for the Prevention of Accidents) tarafından verilen “International Trainer” (Uluslararası Eğitmen) diplomasını almış olup Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitmenliğine adım atmıştır. 2016 Temmuz ayında da RoSPA’dan “Examiner” (Sınav Gözetmeni) ve “Master Trainer” (Eğitmen Eğitmenliği) eğitimi ve sertifikalarını almıştır.

Roadcraft Academy’de Master Trainer – Examiner olarak bulunmaktadır.