Hakkımızda

Türkiye'de motosiklet eğitimini uluslararası standartlarda anlatmak ve uygulamak için bu işe gönül vermiş Rospa Sertifikalı Master Trainer ve Examiner'lar olarak bir araya geldik ve Roadcraft Academy'yi 12.07.2016 tarihinde kurduk. Bu süreçte öncelikli amacımız ticari bir kaygı taşımadan mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşarak bilgilendirmek ve farkındalıkları artırmaktır. RC Akademi olarak oluşturulmuş bazı yanlış standartları doğruya yönlendirmek misyonumuz olmuştur. Bu yolda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Akademimiz The Royal Society for the Prevention of Accidents (RoSPA) firması tarafından 26.01.2017 tarihine kadar verilen en yüksek akreditasyon derecesi olan RoSPA Accreditation Plus ile ödüllendirilmiştir. Kurum olarak sahip olduğumuz ISO 9001 sertifikası ile bu süre 26.07.2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

 

Akademimiz ISO 9001:2008 denetiminden geçmiş olup Türkiye’deki kamu kuruluşlarının da talep ettiği Türkak Kalite Yönetim Sistemi sertifikalı ISO 9001:2008 belgesine sahip olmuştur ve iş süreçlerini tamamen bu sürece göre dizayn edip toplam kalite yönetimi doğrultusunda iş akışlarını sürekli geliştirme politikasını gütmektedir.